sayebanshargh

2024-07-15 5:33 ق.ظ

شماره تماس : 09183658663

عایق ساختمان

عایق ساختمان

عایق ساختمان

عایق ساختمان چیست؟

عایق چیزی است که بین دو محیط مختلف قرار میگیرد.  معمولا انواع مختلفی دارند و در قسمت های مختلف ساختمان استفاده می شود.  انواع عایق ها عبارتند از:

  • عایق رطوبتی
  • عایق حرارتی
  • عایق صدا

عایق رطوبتی

عایق رطوبتی که معمولا در قسمت هایی از ساختمان که احتمال رد شدن رطوبت وجود دارد استفاده می شود. این قسمت ها شامل سقف ساختمان، حمام، سرویس بهداشتی و کف استخر می باشد . این عایق ها معمولا از مشتقات نفتی می باشند. که معروف ترین و پر کاربرد ترین آن ها ایزوگام می باشد. اما اکنون با پیشرفت تکنولوژی های حوزه نانو یک سری رنگ ها هم همین کار را انجام میدهند و برای عایق کاری استفاده می شوند.

ایزوگام

ایزوگام همانطور که در مقاله های قبلی برای شما توضیح دادیم یک عایق بسیار قوی مخصوص برای سقف ساختمان می باشد.  این محصول از قیر و…تشکیل شده است.  این عایق هم رطوبتی هم به خاطر لایه فویلی که روی آن وجود دارد یک عایق حرارتی هم برای سقف می باشد.  همچنین در کف حمام و سرویس هم برای جلوگیری از نشت رطوبت، نشست و فرسوده شدن پی خانه استفاده می شود.

عایق رنگی

عایق رطوبتی رنگی

این نوع عایق معمولا روی سطح استفاده می شود که نسبت به ایزوگام طول عمر کمتری دارد اما برای جلوگیری از نشت رطوبت مخصوصا برای استخر و سقف شیروانی بسیار کاربرد دارد.

عایق حرارتی و صدا

این نوع عایق معمولا در در و پنجره های بنا برای جلوگیری از هدر رفت انرژی و گرما ساختمان استفاده می شود که معمول ترین این نوع عایق ها شیشه های دوجداره می باشد.  که از دولایه شیشه و بین آن ها هم گاز آرگون می باشد که از رد شدن انرژی جلوگیری میکند. قاب پنجره ها از پروفیل ها تشکیل شده اند که آن ها هم عایق می باشد. کار اصلی این عایق ها همانطور که گفته شد برای جلوگیری از خروج هوای خانه(چه گرم و چه سرد ) می باشد. معمولا برای ساختمان هایی که سیستم شوفاژخانه دارند برای اینکه لوله های آب گرم در حین مسیر گرما خود را از دست ندهند از پشم شیشه دور لوله ها استفاده می شود. این کار برای جلوگیری از یخ زدن لوله ها می باشد.

شیشه دو جداره

عایق بندی ساختمان

یکی از مهمترین کار ها در ساختمان سازی عایق بندی قسمت های مختلف می باشد.  نقش آن در ساختمان انکار ناپذیر می باشد.  هر کدام از قسمت های گفته شده که کم و کاستی داشته باشد باعث خسارت هایی می شود. اما مهمترین این نوع عایق بندی، عایق های رطوبتی در ساختمان می باشد که نقش اساسی این کار را همان ایزوگام در منزل انجام می دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا