sayebanshargh

2024-07-15 5:05 ق.ظ

شماره تماس : 09183658663

ایزوگام چیست؟

ایزوگام چیست؟

ایزوگام سایبان شرق

محصولایزوگام یک عایق حرارتی و رطوبتی می باشد که از مواد اولیه نفتی تولید می شود و ساختمان شما را در فصل زمستان در برابر سرما و در فصل تابستان در برابر گرما مقاوم تر میکند. همچنین به خاطر وجود قیر و این که یک عایق رطوبتی نیز می باشد زمان هایی که بارش برف یا باران باشد از عبورآب و رطوبت جلوگیری می کند.

این عایق حرارتی به خاطر داشتن یک لایه فویل که روی آن است به بازتاب نور کمک می کند و از جذب گرما جلوگیری میکند و در واقع می توان گفت یه عایق حرارتی نیز می باشد . در حالت کلی برای عایق بندی سقف ساختمان، کف حمام و سرویس بهداشتی ، استخر، دیوار کناری خانه ها و…. از ایزوگام استفاده می شود.

مواد تشکیل دهنده ایزوگام چیست؟

این عایق رطوبتی معمولا 5 ماده اصلی وجود دارد که البته ایزوگام ها با توجه به مواد اولیه ای که در آن ها استفاده می شود در ضخامت های گوناگونی تولید و بسته بندی میشود.
در ادامه مواد تشکیل دهنده ایزوگام را به شما معرفی میکنیم:

لایه های ایزوگام

قیر صنعتی در ایزوگام

یک ماده نفتی که تقریبا همه با اون آشنایی دارید که در صنعت راه سازی خیلی معروف هست و در صنعت ایزوگام هم ماده اصلی به شمار می آید که البته به تنهایی استفاده نمی شود و به همراه ترکیباتی دیگر استفاده می شود.

پلی استر

این محصول  نیز دسته ای از مواد شیمیایی محسوب میشود که به خاطر داشتن مقاومت زیاد همچنین چروک و نمدی نشدن در ایزوگام از آن استفاده می شود و جزو مواد اولیه می باشد. پلی استر در اشکال و ابعاد مختلف برای صنعت های مختلف از جمله فرش، ایزوگام، نخ و … استفاده می شود .
همچنین برای افزایش مقاومت ایزوگام دربرابر کشش های طولی و عرضی استفاده می شود. و در واقع ساختاری اصلی آن به خاطر وجود پلی استر می باشد .

تیشو

لایه تیشو که از جنس الیاف شیشه معدنی می باشد برای افزایش مقاومت ایزوگام در برابر رطوبت و جذب رطوبت استفاده می شود. این محصول روی لایه پلی استر و از مواد میانی قیر می باشد که تقریبا درصد رد شدن رطوبت را به خاطر قدرت جذب بسیار بالای رطوبت به صفر می رساند.

فویل

در خط تولید پس از خنک شدن قیر، از یک لایه فویل روی ایزوگام استفاده می شود. برای جلوگیری از جذب نور و گرما را استفاده میشود.
خود محصول به خاطر تیره بودن خیلی راحت نور و گرما خورشید را جذب میکند.  این موضوع هم باعث جذب گرما می شود هم باعث از بین رفتن خود محصول در دراز مدت می شود.

فیلم پلی اتیلن

فیلم پلی اتیلن یکه لایه بسیار نازک از پلی اتیلن(نایلون) در حد 30 الی 50 میکرون در عرض 105 سانتی متر میباشد. برای جلوگیری از چسبیدن لایه های ایزوگام به هم دیگر در رولینگ استفاده می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا