sayebanshargh

2024-07-15 6:34 ق.ظ

شماره تماس : 09183658663

تیشو چیست؟ | کاربرد تیشو در صنایع مختلف

تیشو چیست؟ | کاربرد تیشو در صنایع مختلف

تیشو چیست؟

در برگه بلاگ ما سعی بر این داریم تمامی مواردی که در صنعت ایزوگام بسیار مهم هستند را برای شما توضیح دهیم. به همین منظور در مقاله قبلی راجب فیلم پلی اتیلن که یکی از مواردی که در ساخت ایزوگام به کار می رود صحبت کردیم. اما در این مقاله قصد داریم درباره تیشو یکی از مهمترین لایه های داخل ایزوگام صحبت کنیم.پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

Tissue and its application
تیشو چیست؟

تیشو یک کاغذ بسیار سبک که ویژگی های منحصر به فردی دارد. این کاغذ از الیاف سلولزی به رنگ سفید یا رنگی می باشد. تیشو قدرت جذب عالی، کشش و لطافت بالایی دارد که در محصولات مختلف از دستمال کاغذی تا ایزوگام این محصول کاربرد دارد.

کرپ شدگی

تیشو ها معمولا باید کرپ شده باشند منظور از این مورد چین خوردگی های سطح کاغذ می باشد که به منظور افزایش سرعت جذب باید به این گونه باشد علاوه بر آن باید حتما طوری باشد که بعد از برخورد رطوبت در سریع ترین حالت ممکن به شکل اولیه خود برگردد. اگر تیشو بغد از برخورد رطوبت پودر شود حتما مواد شیمیایی زیادی در آن به کار رفته است. همچنین تیشو به هیچ وجه نباید پرز، الیاف کلوخه، سوراخ، لکه و سایر اجسام خارجی را داشته باشند.

نحوه ساخت کاغذ تیشو

ماده اولیه ساخت تیشو همان خمیر کاغذ می باشد با استفاده از ماشین یانکی این خمیر ها تولید می شود وتوسط همین دستگاه چسب بر روی آن قرار می گیرد و چون همه این فرآیند ها در دمای بالا انجام می شود بعد از خنک شدن به وسیله یک تیغه از روی سیلندر جمع و رول می شود.
کاغذ تیشو انواع مختلفی از جمله: بهداشتی، حوله ای، بسته بندی دارد.

دلایل استفاده

1.بعد از خیس شدن تغییر شکل نمی دهد(پودر نمی شود).
2.بوی نامطبوع ندارد.
3.از الیاف سلولزی طبیعی می باشد و برای طبیعت ضرر ندارد.
4.نسبت به وزن آن بسیار مستحکم می باشد.
5.جذب آب بالا
6.اگر آب به آن برسد بعد از مدتی به حالت اولیه بر می گردد.

تیشو در صنعت ایزوگام

در صنعت ایزوگام تیشو بسیار پر استفاده می باشد اما اینجا برای موارد بهداشتی نمی باشد. جایی که این محصول مهم خودشو نشون می دهد وسط ایزوگام هست توی چشم نیست یعنی در کنار پلی استر قرار میگیرد اونم وسط کلی قیر داغ حالا کارش چیه؟ کارش دیگه کاملا مشخصه وسط ایزوگام برای جلوگیری از عبور رطوبت می باشد این الیاف سلولزی تا نزدیک 90درصد از عبور رطوبت جلوگیری می کند به همین منظور از مهمترین مواد اولیه تولید ایزوگام می باشد.

تیشو در صنعت ایزوگام

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا